Uprzejmie informujemy, że podczas tegorocznej edycji prestiżowego konkursu wzornictwa przemysłowego „Red Dot Design Award”, nagrodę w kategorii oświetlenie otrzymał projekt lampy ConTeak, autorstwa Cezarego Zadorożnego dla marki LOFTLIGHT.

Kinkiet ConTeak to nowatorskie połączenie surowego betonu i drewna tekowego. Elegancka, betonowa obła forma, zawieszona na geometrycznej drewnianej bryle z piaskowanymi szybkami rozpraszającymi światło, nadaje projektowi naturalny, prosty i ekologiczny charakter. To pierwsza międzynarodowa nagroda dla marki LOFTLIGHT, której lampy z powodzeniem obecne są już na wszystkich kontynentach. Wrocławska marka produkuje też nagrodzone nagrodą Must Have lampy Konko oraz Beza. Od dziesięciu lat tworzy designerskie projekty oświetlenia i jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek produkowane ręcznie lampy z betonu.

Red Dot Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu i wzornictwa przemysłowego. Uznani eksperci przyznają nagrody pośród kilku tysięcy zgłoszeń każdego roku w 51 kategoriach, a wagę nagrody podkreśla to, że często nazywana jest „Oscarem designu”. Jest przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen i uważana uważana za wyznacznik najwyższej klasy i jakości.

Konkurs dzieli się na trzy główne kategorie: product design, communication design i design concept. Wyróżnione projekty prezentowane są w Red Dot Design Museum.

Dodaj komentarz